Piaskowe szaleństwo na Mazurach

Z pewnością pamiętasz zabawy w piaskownicy, budowanie zamków czy robienie babek z piasku z różnych foremek. Niestety, nie zawsze pogoda pozwalała na przebywanie na świeżym powietrzu. Na przestrzeni lat powstało miejsce, w którym zabawa w piasku może trwać cały rok! Piaskowa sala znajduje się między innymi w kompleksie wypoczynkowym Zalesie Mazury Active Spa. Sprawdź, dlaczego zabawa z piaskiem jest tak uwielbiana przez dzieci!

Wielka piaskownica pod dachem

Piaskowa sala to duże pomieszczenie, w którym oprócz oczywiście piasku znajdują się zabawki do wody – nie brakuje wiaderek, łopatek, pojazdów i innych niezbędnych do wspaniałej zabawy akcesoriów. Powstała specjalna pompa z drewnianym korytem, z którego leci woda. Dzięki temu każda babka wyjdzie idealna!  Przed wejściem znajduje się specjalna szatnia, w której można ubrać dzieci w specjalne spodnie ochronne – są zapinane na regulowane szelki, dzięki czemu żaden piasek nie przedostaje się pod spód, a ubrania pozostają czyste. Na nogi można założyć kalosze, dzięki czemu dziecku będzie wygodnie. Po zakończonej zabawie strój i kalosze można opłukać pod prysznicem. Piaskowa sala to także świetne miejsce dla rodziców – wspólna zabawa z maluchem to okazja, by chociaż na chwilę przenieść się w czasie do okresu dzieciństwa. Więcej szczegółów i dodatkowych informacji o mazurskich atrakcjach znajdziesz tutaj: https://www.wakacjezdzieckiem.pl/wakacje-nad-jeziorem.

Zabawa w piasku wspomaga rozwój dziecka!

Zabawa w piasku niesie ze sobą wiele zalet – pobudza wyobraźnię dziecka, uczy współpracy z innymi i dzielenia się. Dodatkowo, piasek wspomaga rozwój motoryki małej i dużej – kształtuje zmysł dotyku, uczy rozróżniania faktur, wspomaga umiejętności manualne i jest doskonałym wprowadzeniem do nauki fizyki. Dzięki takim czynnościom jak kopanie, przesiewanie, czy robienie babek maluch pracuje nad koordynacją oko-ręka. Wspólna zabawa to także sposób na nawiązanie kontaktów społecznych z rówieśnikami. Po piasku można pisać, rysować czy rozwiązywać zadania matematyczne – zabawa i nauka w jednym.

Sam ośrodek jest położony w otoczeniu zieleni, a cicha i spokojna okolica sprzyja pełnemu relaksowi. Możesz zostać i się kompleksowo zrelaksować, a Twoje dziecko spędzi wspaniałe chwile bawiąc się mnie tylko w piasku. To doskonały sposób na nudę! Piaskownica jest pod dachem, dlatego nawet w deszczowy dzień można wspaniale bawić się całą rodziną. Na terenie kompleksu znajdują się wspaniałe sale zabaw, odbywają się animacje dla najmłodszych, a także znajduje się mini zoo. Spokojna okolica to idealne miejsce do rodzinnych spacerów. Warto odwiedzić Mazury o każdej porze roku!