subskrybuj: posty | Komentarze

Okienne ozdoby

Czy marzysz o dodaniu Twojej sypialni, kuchni lub salonowi trochę świeżości lub przytulności? W czasach, gdy bloki dzieli od siebie dosłownie parę metrów, zależy Ci może na ochronieniu resztek prywatności i niedzieleniu się życiem osobistym z wszystkimi sąsiadami? Oczywiście w takiej sytuacji możesz zasłonić okna ciężkimi storami lub aluminiowymi żaluzjami przeciwwłamaniowymi. Do niektórych wnętrz one pasują i są jak najbardziej adekwatne, lecz inne lokum będzie jedynie optycznie pomniejszone czy po prostu przez nie oszpecone. Dobór osłon okiennych to bardzo ważny aspekt dekoracyjny przy aranżacji pomieszczeń – mogą tonować kompozycję lub stanowić wyrazisty akcent pokoju.

Oceń z jak dużym pomieszczeniem pracujesz – to pierwsza rada dla próbujących upiększać okna. Jeżeli masz do czynienia z niewielkim wnętrzem, postaw na jasne i przede wszystkim lekkie, półprzepuszczalne tkaniny. Zabieg ten ma na celu wykreowanie złudzenia, iż pokój jest większy i lepiej oświetlony. Używając bieli czy pastelowych barw, zabaw się z upięciem – zapobiegnie to nudzie. Dobrym rozwiązaniem będzie dobór także mini rolet, które nie sięgają do samej podłogi. W ten sposób pod parapetem ustawisz jeszcze biurko lub inny mebel. Gdy natomiast zetkniesz się z dużym pomieszczeniem, śmiało możesz postawić na kolory i wzory. Barwy muszą jednak do siebie pasować lub nawiązywać do całości – koloru ścian, mebli lub innych dodatków. Oferta zarówno żaluzji, rolet, jaki i zasłon jest obecnie bardzo bogata, więc praktycznie nie ma żadnych ograniczeń przy ich wyborze. Pamiętaj jedynie, że nawet duże pomieszczenie może zostać przytłoczone, jeśli zdecydujesz się na ciemną barwę materiału i grubą tkaninę.

Drugim, równie ważnym pytaniem przy aranżacji pokoju jest to o styl, który ma w nim dominować. Jeżeli, na przykład, wybierzesz ten rustykalny (wiejski), polecany będzie zakup kolorowych zasłon i firan ozdobionych kwiecistym, folkowym motywem lub tradycyjnych okiennic. Z kolei z pomieszczeniem loftowym (industrialnym) idealnie współgrać będą surowe rolety klasyczne w odcieniach szarości. W biurze natomiast najlepiej postawić na żaluzje, które się z nim najczęściej kojarzą i które, przy okazji, są bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Funkcjonalność – trzeci aspekt dekorowania okien – prócz estetyki kompozycji, warto zwrócić uwagę także na poręczność osłon. Jeżeli okno będzie często otwierane, choćby ze względu na ciągłe nasłonecznienie wnętrza i małą jego przewiewność, najlepiej wybrać jest żaluzje lub plisy, bo to właśnie one dopasowują się niemal do każdego, nawet nietypowego kształtu i montowane są do ram okna. Gdy zależy Ci na zasłonięciu przyrządów do ćwiczeń lub prasowalnicy, zakup grube zasłony – ich struktura zaskakująco dobrze kryje za nimi przedmioty bez uszczerbku dla wyglądu pomieszczenia.

Pozornie prosta dekoracja okien może nas zaskoczyć i okazać się trudniejszym niż przypuszczaliśmy zadaniem. To wyzwanie przynosi jednak dużo zabawy – ogrom tkanin, barw i rodzajów osłon okiennych przypomina szukanie skarbów. W bardzo szerokim wyborze rolety czy żaluzje znajdziemy na http://wolakrakzal.com.pl. Z całą pewnością warto tam zajrzeć. Pamiętajmy, że przy aranżacji wnętrz bardzo często polecana jest prostota i kreatywność.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)