subskrybuj: posty | Komentarze

Jak zaaranżować mieszkanie?

projekt mieszkaniaPo zakupie nowego domu czy mieszkania normalne jest to aby zaaranżować nasze pomieszczenia. Dla niektórych może to wydawać się banalnie proste, ale w rzeczywistości wcale takie nie jest. Od tego jak zaaranżujemy nasze mieszkanie zależy nasza wygoda i odczucia dlatego powinniśmy przyłożyć się do tego zadania. Jeśli aranżacja wnętrz nie jest twoją mocną stroną i nie umiesz zrobić całego projektu w głowie, można przecież skorzystać ze specjalnych do tego programów, w których można zrobić projekt mieszkania, wizualizację 3d i wiele innych.

W sieci jest wiele stron, aplikacji w których możemy zaaranżować nasze wymarzone mieszkanie, ale to od nas zależy jak nasze mieszkanie będzie się finalnie prezentować. Teraz pokażę jak zaaranżować swoje mieszkanie krok po kroku. Zacznijmy od salonu. Salon to miejsce gdzie wypoczywamy, oglądamy telewizję czy też rozmawiamy z przyjaciółmi, dlatego to pomieszczenie powinno być największe i mieć na samym starcie dużo miejsca, aby wiele przedmiotów się tam zmieściło, nie robiąc przy tym strasznego tłoku. Powinien mieć też kolory przepełnione energią, ponieważ ta część mieszkania powinna dawać jak najwięcej uśmiechu.

Drugim pokojem będzie sypialnia. Sypialnia to miejsce w którym zaznamy spokoju po ciężkich dniach pracy, więc powinno być ciemniejsze niż salon i inne pomieszczenia. Nie musi być nadzwyczaj duże, ale to zależy od preferencji. Następne pomieszczenie to kuchnia. W tym pomieszczeniu przygotowuje się różnego rodzaju jedzenie więc powinno być takiej wielkości aby nie krępowało ruchów. Kolejnym pomieszczeniem jest łazienka. Łazienka to miejsce w którym można zaznać relaksu w gorącej kąpieli, ale także załatwić codzienne fizjologiczne potrzeby. Nie powinno być za duże. Kafelki bardzo mile widziane.

Pokój dla dzieci (jeśli je posiadamy) powinien być kolorowy i stosunkowo do innych pokojów duży. Jest to bowiem miejsce w którym dzieci nie mają się tylko uczyć, ale też rozwijać pasje i bawić się. Każdy chciałby zaaranżować mieszkanie pasujące do upodobań czy gustów, ale kluczową rolę gra tutaj zawartość portfela, która jak dobrze wiemy jest różna.

Na szczęście istnieje wiele zamienników prawdziwego drewna, czy innych materiałów to zależy tylko od nas ile zaoszczędzimy. Liczą się nie tylko duże i drogie meble czy rekordowo drogie parkiety, magię wnętrza okazują także drobnostki takie jak figurki z drewna, pokrycia kanap, zasłony, zegary. Podsumowując najważniejsze jest to, aby w domu czuć się najlepiej i żeby wszystko stylistycznie pasowało do siebie.

Artykuł przy współpracy z biurem projektowym Orange Studio z Krakowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)