subskrybuj: posty | Komentarze

Filtry węglowe skuteczne na neutralizację zapachów

neutralizacja zapachuPewne gatunki roślin hodowlanych wydzielają charakterystyczny i bardzo nieprzyjemni zapach, na który w domu nie możemy sobie pozwolić, choćby ze względu na komfort naszego życia czy odwiedzających nasz gości. Neutralizacja zapachu roślin często bywa jednak bardzo trudna. Jest jednak kilka sposobów za pomocą których możemy sobie poradzić z tym problemem. Jedną z najskuteczniejszych metod są filtry węglowe.

Filtry węglowe zawierają filtr wstępny oraz aktywny węgiel, który oczyszcza powietrze z niepożądanych woni. Dostępne są w różnych rozmiarach. Polecam zapoznać się na www.flora-fauna.pl/pol_m_Wentylacja-Filtry_Filtry-weglowe-321.html. Działają bardzo długo od roku do nawet dwóch lat, zaś wkład z aktywnym węglem można samodzielnie wymieniać. Neutralizacja zapachu roślin za pomocą filtrów węglowych jest bardzo skuteczna i nie wymaga od nas żadnej ingerencji.

Zasada na jakiej działają filtry węglowe jest nieskomplikowana, sprowadza się do wychwytywania bardzo drobnych cząsteczek. Węgiel aktywny (który jest głównym elementem oczyszczającym w filtrach węglowych) posiada bardzo dużą powierzchnię chłoną (w przeliczeniu na jednostkę masy), na niej bardzo małe, a przy tym niesamowicie chłonne pory, wychwytują one te cząsteczki, znajdujące się w powietrzu, które odpowiadają za niechciane przez nas zapachy. Zanieczyszczenia przechodzące przez filtry węglowe są niejako związane z węglem aktywnym i w ten sposób schwytane w pułapkę. Węgiel aktywny jest bowiem materiałem doskonale wiążącym związki chemiczne. Czasami dodatkowo przystosowuje się go np. za pomocą impregnacji specjalnymi związkami chemicznymi, żeby ukierunkować jego działanie na wybrane przez nas rodzaje niechcianych zapachów.

Wielką zaletą, jaką posiadają filtry węglowe, jest to że oprócz neutralizacji zapachu roślin neutralizują także inne rodzaje zapachów, w tym dymu papierosowego, środków chemicznych a nawet niektórych gazów. Są najbardziej chłonnymi filtrami z dostępnych na rynku, nie uwalniają z powrotem raz wychwyconych zapachów. Nie usuwają jedynie kurzu oraz mikroorganizmów.

Wszystko co wymieniono powyżej sprawia, że neutralizacja zapachu roślin i innych niepożądanych woni przez filtry węglowe jest najskuteczniejszą z dostępnych. Dodatkową zaletą jest całkowita bezobsługowość i prostota montażu. Szukając więc skutecznych środków do usunięcia niechcianych zapachów warto zwrócić uwagę na filtry węglowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)